Tkaniny odporne na zwierzęta

person Napisany przez: YorkOnline list w: Pielęgnacja Mebli dnia: favorite Odwiedzin: 219

Tkaniny Petproof i cleanaboo, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć mając zwierzęta w domu!

Każdy chciałby mieć swojego pupila w domu. Jest milutki, pociesza kiedy jest smutno, grzeje kiedy jest zimno i dzięki niemu można uaktywnić w sobie nawet ukrytą wrażliwość. Wyobraź sobie umięśnionego osiłka z małym kotem na rękach. Awww...

tkaniny odporne na zwierzętatkaniny i koty


Ale co gdy ten milutki kotek wbija pazury w nową kanapę i gubi sierść, która jest wszędzie ?


A na dodatek załatwia swoje sprawy w naszym łóżku? Mamy na to rozwiązanie ! Za chwilę dowiesz się jakie tkaniny wybrać przy zwierzętach? Dodatkowo poruszymy temat oduczenia kota załatwiania się na łóżku czy wyczyszczenia łóżka.Słodkie koty

słodkie kotytkanina kotysłodkie kotyDlaczego kot załatwia się na łóżko?

Koty są niezwykle inteligentne i odznaczają się szczególną dbałością o higienę osobistą. Zazwyczaj ucząc od małego, łatwo jest wpoić zwierzakowi aby załatwiało się do kuwety. Jednak w niektórych przypadkach może zdarzać mu się załatwiać w innych, niepożądanych przez nas miejscach. Bardzo często pada na łóżko czy pościel. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na to gdzie załatwia się Twój czworonóg. Zanim się zdenerwujesz na swojego pupila, postaraj się podjąć odpowiednie kroki, aby zadbać o kondycję zdrowotną kota. Dopiero później przejdź do zasadniczej części problemu, czyli oduczenie kota sikania na łóżko i pościel. Mały kiciuś może być zestresowany, a nawet chory.

Pierwsze co powinnaś/ powinieneś zrobić to wybrać się do weterynarza. Specjalista szybciej oceni stan zdrowia i kondycję Twojego domowego zwierzaka. Koty załatwiające swoje potrzeby poza kuwetą mogą mieć problemy z nerkami oraz pęcherzem moczowym. Niestety to jedna z popularniejszych dolegliwości, która przytrafia się miauczkom, stąd powiedzenie „biegać jak kot z pęcherzem”. Specjalista powinien rozwiązać ten problem dzięki koniecznym usługom diagnostycznym.

Jednak jeśli kot jest w pełni zdrowy fizycznie, może to sugerować stres. Tak stres! Kociaki i inne zwierzęta przeżywają stres podobnie do ludzie. Sikanie kota w łóżku może mieć na celu zakomunikowanie nam jego złego samopoczucia. Dlatego też, Twoją powinnością jest zadbanie o samopoczucie pupila. Zapewnij mu towarzystwo i spokój. Nie zostawiaj go długo samemu. Mimo, że mówi się, że koty chodzą własnymi ścieżkami, lubią być blisko człowieka. Lecz nie możemy przesadzić. Zbyt duże zainteresowanie, zwłaszcza obcych ludzi, może być stresogenne. Innymi czynnikami wpływającymi na kota mogą być: remont w domu, hałas, nowy domownik czy niespodziewani goście.

Teraz już wiesz co robić? Postaraj się zminimalizować stres zwierzęcia, a na pewno będzie lepiej. W przypadku, gdy problem sikania na łóżko się nadal pojawia, możemy rozważyć sterylizację bądź kastrację zwierząt – to powinno uspokoić buzujące w nich hormony.


koty sikają do łóżka

Jak oduczyć kota sikania na łóżko i pościel ?

Jeśli wcześniejsze sposoby, czyli weterynarz bądź zapewnienie dobrego samopoczucia kota, nie pomogły, mamy jeszcze kilka asów w rękawie.

Jeśli Tobie byłoby ciężko wejść do toalety, też miałbyś/ miałabyś problem. Zatem zadbaj o prawidłowy dostęp do kuwety i pozostawiaj ją cały czas w tym samym miejscu. Ważna jest także regularna wymiana żwirku czy piasku. Kuweta powinna być postawiona w cichym, spokojnym miejscu, w którym kot ma pełną swobodę oraz prywatność. Lecz obserwuj kota, bo jeśli próbuje załatwić się w niepożądane miejsce, przenieś go do kuwety. Natomiast jeśli prawidłowo wejdzie do kuwety, nagrodź go przysmakiem oraz pogłaszcz. Niestety jeśli już załatwi swoją potrzebę w łóżku czy pościeli, szybko wypierz i wyczyść brudną powierzchnię. Zwierzak nie powinien dłużej czuć tam swojego zapachu, ponieważ może zachęcać go to do dalszego załatwiania się w to samo miejsce.Jak wyczyścić łóżko ?


Mamy tutaj kilka opcji.

Po pierwsze, postaraj się już przy zakupie łóżka wybrać najkorzystniejszą tkaninę. Możemy Ci polecić tkaniny od hurtowni Toptextil, które oznaczone są znakiem PETPROOF. Wykazują one zwiększoną odporność na zadrapania i wyciąganie nitek powstałe od kocich pazurków. Te wyjątkowe materiały posiadają drobny splot i gładką powierzchnię. To zapobiega wbijaniu się sierści w tkaninę i zdecydowanie ułatwia usunięcie przy pomocy rolki do ubrań lub wilgotnej ściereczki. Z właściwościami Petproof jest dobrze, a z właściwościami cleanabo jest super ! Takie połączenie jest niezwykle korzystne. Nie dość, że nie są im straszne pazury i sierść, to dodatkowo ograniczają wchłanianie płynów, dzięki czemu meble tapicerowane przez długi czas zachowają świeży wygląd.


Co więcej, regularnie wyczesuj zwierzaki i obcinaj im pazury, to na pewno też zminimalizuje uszkodzenia i zabrudzenia. Nie szoruj łóżka! Tkaniny powinny być czyszczone zgodnie z kierunkiem włosa i bez użycia silnych detergentów.

tkaniny odporne na zwierzęta
Jakich preparatów do czyszczenia tapicerki używać?


Możemy polecić świetne preparaty do konserwacji i czyszczenia od Comodo. Firma ta oferuje nam specjalistyczne preparaty do starannej ochrony i wysokiej pielęgnacji mebli tapicerowanych. Kolekcja produktów od Comodo jest przetestowaną przez wielu i polecana przez producentów wysokiej klasy mebli, jak na przykład: AEK design, GKI-DESIGN, Gala Colezione, Feniks Meble, WajnertEtap Sofa i wiele innych. Środki świetnie się sprawdzą w domowym zaciszu. Polecamy je do rąk własnych każdemu kto chce przedłużyć o długo czas użytkowania i żywot swoich mebli tapicerowanych. Dbaj profesjonalnie o swoje meble. Właściwa pielęgnacja i opieka mebli, sprawi że wytrzymają z nami o wiele dłużej. Co ważniejsze, będą wyglądały korzystniej i bardziej atrakcyjnie. Właściwie dobrane preparaty ożywią kolory skór, lakierów czy tkanin. Dzięki tym specjalnym produktom usuniesz większość zabrudzeń z czyszczonych powierzchni. Na tkaninach pojawi się specjalna powłoka, która nie będzie wchłaniać tak szybko płynów i zabrudzeń. Co więcej, łatwiej będzie się czyścić. Sprawdź Sam !Przedstawiamy kilka propozycji mebli dostępnych w tkaninach PETPROOF


Kanapy rozkładane

kanapa uszak kanapa tosca kanapa fino
Kanapa wersalka Uszak Kanapa rozkładana Tosca Kanapa rozkładana Fino

> Więcej kanap rozkładanych tutaj <


Fotele

fotel uszak fotel scandic Fotel finka fiord
Fotel Uszak Fotel Scandic Fotel finka Fiord

> Więcej foteli tutaj <


Zestawy mebli wypoczynkowych

komplet mebli antonio komplet mebli mars komplet mebli glam
Komplet mebli Antonio Komplet mebli Mars Komplet mebli Glam

> Więcej zestawów mebli tutaj <Jeśli podobały ci się nasze porady, daj znać o tym w komentarzu. Z chęcią dowiemy się czegoś więcej. Zapraszamy na zakupy do salonów stacjonarnych i na naszej stronie internetowej.


P.S. Dodatkowo dorzucamy filmiki z naszymi ulubieńcami!


  Filmiki Toptextil  

Petproof by Toptextil - Odcinek 1

Petproof by Toptextil - Odcinek 2

Petproof by Toptextil - Odcinek 3

Petproof by Toptextil - Odcinek 4Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Odzyskaj hasło