Lustra do przedpokoju

Aktywne filtry

Duże lustra - optycznie powiększają przestrzeń

Lustra to elementy wystroju wnętrz, które, gdziekolwiek się znajdują, mogą wpływać na wielkość i jasność pomieszczenia. Dodatkowo lustro dopełnia styl lub jest w stanie całkowicie zmienić jego charakter. Aby to zrobić, wystarczy powiesić w pomieszczeniu nawet niewielkie lustro w holu, ale niewątpliwie duże lustra do przedpokoju mogą zapewnić spektakularne efekty. Lustro odbija światło, więc jeśli umiejętnie to zrobisz, możesz osiągnąć efekt podwojenia przestrzeni i maksymalizacji oświetlenia otoczenia. Jeśli więc chcesz odświeżyć swoje pomieszczenia, ale nie masz zbyt wiele czasu lub środków finansowych, to nawet wąskie lustro umieszczone w przedpokoju, może odmienić Twoje wnętrze w zaskakujący sposób.

Jaka wysokość lustra w przedpokoju będzie odpowiednia?

Aby nowoczesne lustro do przedpokoju spełniało swoje zadanie, musi mieć odpowiednie wymiary. Najczęściej chcemy zobaczyć całe odbicie sylwetki, gdy jest to możliwe, potrzebujesz modelu o minimalnej wysokości 140-150 cm. Idealnym rozwiązaniem jest wąska szafa z lustrem do przedpokoju. Te są na tyle wysokie i szerokie, że można swobodnie zobaczyć całą sylwetkę. Bardzo często wybierane są także lustra ścienne stojące do wysokości 2 m lub do sufitu. To również bardzo praktyczne i często polecane rozwiązanie.

Właściwe oświetlenie lustra

Przy wyborze lustra do przedpokoju bardzo ważne jest jego prawidłowe oświetlenie — światło pada na osobę, która stoi przed frontem. W pobliżu lustra warto postawić stolik, szafkę lub półki, na których można schować niezbędne akcesoria, odłożyć torebkę lub inne rzeczy, które zabieramy ze sobą, wychodząc z domu. Można wybrać także gotowy model szafki z lustrem do przedpokoju. Wybór odpowiedniego modelu zależy w dużej mierze od jego głównego przeznaczenia – to powinno być najważniejszym kryterium przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeżeli zależy nam na realistycznym odbiciu, do przedpokoju warto wybrać lustro ze srebrnym refleksem, jeżeli lustro będzie pełniło tylko funkcję dekoracyjną, warto dopasować do niego meble np. szafę ubraniową lub zawiesić półki ścienne.

Walory estetyczne luster do przedpokoju

Oprócz funkcji użytkowej mają one inne zalety, często wykorzystywane przy projektowaniu eleganckich wnętrz. Na przykład duże lustro do przedpokoju powiększy i doświetli przestrzeń, doskonale odbijając promienie wpadające z wnętrza. Dodatkowo nada wąskiemu holowi wrażenia lekkości i przestronności. Brązowa, drewniana rama lustra ociepli chłodne wnętrze, nadając mu aksamitnego wyglądu, z kolei grafitowe sprawi, że przestrzeń będzie wyrafinowana i starannie przemyślana. Należy pamiętać, że nowoczesne lustra do przedpokoju doskonale komponują się z wysokiej jakości materiałami, takimi jak płyta drewnopochodna laminowana o drewnianej strukturze. Opisana kombinacja będzie prezentować się dumnie w otoczeniu mebli jak w stylu - klasycznym, co ułatwi aranżację Twojego holu.

Dekoracyjne lustra na przedpokój

Lustro nie zawsze pełni jedynie funkcję użyteczną, wręcz przeciwnie, często jest eleganckim i wyszukanym dodatkiem dekoracyjnym. Lustra o gładkiej powierzchni mogą również służyć jako dekoracje, wystarczy, że ich rama jest wykonana w stylu dekoracyjnym. Wybór lustra do przedpokoju jest polem wyobraźni dla aranżacji. To uniwersalny element wyposażenia, który wpasuje się w przestrzeń niezależnie od wybranego stylu. Lustro wiszące w złotej lub srebrnej ramie do przedpokoju sprawdzi się w eleganckim stylu - glamour.