Środki do pielęgnacji mebli tapicerowanych

Aktywne filtry

Pewnie niejedna osoba zastanawiała się, w jaki sposób przeprowadzić czyszczenie mebli tapicerowanych. Najistotniejsze jest to, aby stosować się do kilku zasad - to tylko wtedy materiał będzie dobrze się prezentował. Nie należy zapominać też o tym, że niewłaściwe pielęgnowanie mebli może prowadzić do trwałego uszkodzenia materiału. Meble tapicerowane muszą być systematycznie pielęgnowane - wtedy mogą służyć latami. Czyszczenie tapicerki meblowej nie jest aż takie trudne! Poznaj nasze sprawdzone sposoby.

Podstawowa ochrona mebli tapicerowanych

Skupiając się na pielęgnacji mebli tapicerowanych, warto pamiętać też o metodach zachowawczych. Należy wziąć pod uwagę, że zbyt duża ilość promieni słonecznych prowadzi do blaknięcia mebli tapicerowanych. Dlatego też warto, by przy aranżacji pokoju dobrze rozplanować, gdzie znajdą się meble tapicerowane.

Ciepło też nie jest dobrym towarzyszem mebli, dlatego też nie ustawiajmy krzeseł, foteli blisko źródła ciepła. To najlepsze domowe sposoby!

Jak utrzymać wygląd i jak czyścić meble tapicerowane?

Podstawową czynnością pielęgnacyjną jest regularne odkurzanie powierzchni mebla. Należy również wziąć pod uwagę, aby zająć się praniem tapicerek raz na jakiś czas. Takie pranie mebli tapicerowanych należy wykonać przy pomocy delikatnej ściereczki oraz specjalnego szamponu do obić. Jednak należy uważać na ilość wody podczas czyszczenia tapicerki - gdy wsiąknęłaby za bardzo, mógłby pojawić się problem.

Jeśli naszą tapicerkę pokrywają jakieś plamy czy zabrudzenia, to należy ją czyścić od brzegów - nie od środka. W taki oto sposób możemy uniknąć nieestetycznego zabrudzenia w widocznym miejscu.

Meble tapicerowane - oferta naszego sklepu

W ofercie naszego sklepu na pewno znajdzie się niejeden środek pielęgnujący do mebli tapicerowanych. W asortymencie znajdziemy dwa takie detergenty. Pierwsza opcja to preparat czyszczący do tkanin. Receptura tego płynu do czyszczenia mebli tapicerowanych pozwala na oddzielenie cząsteczek brudu od powierzchni materiału.

Ten środek czyszczący potrafi szybko czyścić meble tapicerowane, a przede wszystkim łatwo i skutecznie pozbywają się zabrudzeń z tapicerki. Usuwanie plam staje się prostsze niż kiedykolwiek. Nie pozwala także przeniknąć zabrudzeniom w wyczyszczoną już powierzchnię mebla - tapicerki.

Płyn należy nanieść na brudne powierzchnie spryskiwaczem, wcierając go za pomocą delikatnej ściereczki lub gąbki. Zabrudzenia należy ściągnąć wilgotną szmatką lub odkurzaczem. Po wyczyszczeniu należy użyć impregnatu - to drugi specyfik, który doskonale pomoże idealnie sfinalizować czyszczenie tapicerki z zabrudzeń.

Ten środek czyszczący odświeża kolor i zabezpiecza tkaninę skórzanej tapicerki, aby uniknęła zabrudzenia, a także nadmiernego zużywania się. Produkt chroni przed chłonięciem wilgoci, tłuszczem, a nawet potem ludzkim.

Spray tworzy powłokę na powierzchni tkaniny - ułatwia to zatem kolejne cykle czyszczenia mebli tapicerowanych, nie pozostawia śladów oraz zawiera filtry UV.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszym asortymentem. Jeśli spodoba Wam się nasza oferta, to serdecznie zapraszamy do zakupienia naszych środków nadających się do czyszczenia tapicerowanych mebli skórzanych i prania tapicerek.

Jak czyścić meble tapicerowane przy zabrudzonej większej powierzchni? Różne sposoby na czystą tkaninę

Aby tapicerowane meble służyły na długie lata, należy regularnie je czyścić. Istnieją różne domowe sposoby, które warto sprawdzić na niewidocznym fragmencie materiału tapicerki.

Plamy usuwaj za pomocą rozpuszczalnika do tłuszczów. Potem należy przemyć przestrzeń płynem do czyszczenia mebli tapicerowanych.

Wystarczy chwila nieuwagi, a na naszym krześle może znaleźć się kawa. Aby zapobiec trwałym śladom, należy przemywać to zabrudzone miejsce za pomocą kwasku cytrynowego.

Gdy nasze meble skórzane zostaną zabrudzone przez herbatę, to również trzeba użyć kwasku cytrynowego. Jednakże po tym wszystkim tapicerka powinna być wyczyszczona miękką szmatką zamoczoną w proszku do prania, który został rozpuszczony w wodzie.

Środki do pielęgnacji mebli tapicerowanych na York-Meble.pl