Nowy stół i krzesła na święta

person Napisany przez: YorkOnline list w: Aranżacje Inspiracje Meblowe dnia: favorite Odwiedzin: 463

Nowy stół i krzesła pod choinkę ? A dlaczego nie !

Stół jest niezwykle istotnym obiektem w domu. Służy bowiem nie tylko do spożywania codziennych posiłków, ale jest także miejscem spotkań tych rodzinnych i towarzyskich. Dlatego też powinien być dostatecznie duży i funkcjonalny, a ustawione wokół niego krzesła wygodne i stabilne.

Jak wybierać miejsce na stół i krzesła?

To bardzo dobre pytanie. Zależy przede wszystkim od powierzchni, gdzie chcemy rozplanować i zaaranżować jadalnię. Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest osobny pokój. Jednak wiadomo, że nie zawsze idzie wszystko po naszej myśli tak jakbyśmy chcieli. Zdarza się też tak, że musimy wydzielić przytulny kącik i przeznaczyć go właśnie na jadanie. Może skromną, ale własną. Ostatnie lata pokazały, że dominuje tendencja do łączenia w jednym, dużym pomieszczeniu kilku funkcji. Jadalnia staje się więc często aneksem w pokoju dziennym lub w kuchni. Kuchnia może płynnie przechodzić w jadanie. Jeśli bardzo chcesz zapewnić kameralność, oddziel je ścianką lub chociaż innym odcieniem, rodzajem podłogi i pomalowaniem ścian wokół aneksu jadalnianego innym kolorem.

Ważne !
Pamiętaj, że niezależnie od tego, gdzie ustawimy stół, z każdej strony powinien być do niego wygodny dostęp. Ułatwi to podawanie potraw do stołu, a gościom zapewni swobodę w zajmowaniu miejsca przy stole i wstawaniu od niego.


Jaka wielkość stołu będzie odpowiednia ? Jaki kształt stołu wybrać ?

Standardowo stoły liczą ok. 74-76 cm wysokości. To z pewnością zapewnia dorosłym osobom wygodne spożywanie posiłków. Dobrze, jeśli mamy już ustaloną wysokość to co z rozmiarami blatu? To wybierasz indywidualnie. W zależności od ilości osób zasiadających przy stole tj. domowników, znajomych czy sąsiadek dobiera się wielkość blatu. Zgodnie z zasadami ergonomii, na blacie należy zarezerwować dla jednej osoby prostokąt długości 60 cm i szerokości 40 cm. Na środku stołu, gdzie ustawia się potrawy, powinien pozostać wolny pas szerokości nie mniejszej niż 20 cm. Tak więc wygodny stół, przy którym biesiadnicy zajmą miejsca z obu stron, powinien mieć szerokość co najmniej 100 cm.

KOMPLET STÓŁ I 4 KRZESŁA KRZYŻAK

kompplet stól i 4 krzesła krzyżakJeśli np. stół do kompletu Krzyżak w rozmiarach 100 cm na 70 cm jest za mały, wybierz większy. Możemy zaproponować Ci ten z dodatkowymi wkładkami, których użyjesz w razie potrzeby. Przykładowo jest to stół do KP 10, który ma 80 cm szerokości na 150 długości i plus jedną wkładkę 40 cm.

KOMPLET STÓŁ ROZKŁADANY I 6 KRZESEŁ KP10

stół rozkładany i 6 krzeseł kp10Uwaga! Teraz komplet KP10 dostępny od ręki i w promocyjnej cenie !

Jaki kształt stołu będzie odpowiedni?Mamy do wyboru prostokątne, kwadratowe, owalne i okrągłe. Praktyczniejsze są owalne i okrągłe, ponieważ nie mają ostro zakończonych narożników. Świeży rodzic powinien pomyśleć o takim zawalonym stole, aby zapobiec guzom i siniakom swoich najmłodszych pociech. Zaletą okrągłych stołów jest także to, że wszyscy goście mają lepszy ze sobą kontakt.

KOMPLET STÓŁ I 4 KRZESŁA ROXI

stół i 4 krzesła roxi

Okrągłe stoły na pewno nie wylądują pod ścianą. Stołów takich nie można dostawić jednym bokiem do ściany, bo tego boku nie ma. Posiada wszędzie zaokrągloną krawędź. Jeśli jednak wolisz ustawić stół przy ścianie i zaoszczędzić choć troszkę miejsca, trzeba wybrać stół kwadratowy lub owalny.

STÓŁ ROZKŁADANY I 6 KRZESEŁ ŁUK

stół rozkładany i 6 krzeseł łuk
Jakie krzesła wybrać do jadalni ?Wokół stołu należy zostawić odrobinę wolnego miejsca, jest to około 110 cm. Ten zabieg jest wykonywany po to aby swobodnie przestawiać krzesła i aby można było wygodnie z niego wstać. Same krzesła powinny być stabilne i wygodne. Siedzisko krzesła powinno znajdować się około 30 cm poniżej blatu stołu, dzięki czemu osoba siedząca przy stole może wygodnie ułożyć dłonie na blacie i swobodnie poruszać nogami. To czy wybierzesz siedziska tapicerowane czy twarde zależy od Ciebie. Z pewnością polecimy Ci te pierwsze, bo są wygodniejsze. Jednak decydując się na takie krzesła, warto zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska. Mało odporny na plamienie i podatny na wycieranie szybko się zniszczy i trzeba będzie oddać krzesła do renowacji lub co gorsza wydać pieniądze na nowe.

stół i krzesła zielone
ZESTAW STÓŁ LAMINAT PROSTOKĄT VENUS I 6 KRZESEŁ VIKI
Praktycznym rozwiązaniem są też krzesła z twardymi siedziskami i położonymi na nich poduszkami w pokrowcach łatwych do ściągnięcia i prania.


biały stół i krzesła

ZESTAW STÓŁ FORNIR OKRĄGŁY I 4 KRZESEŁ NOWY KRZYŻAK - KOMPLET NR 47

Oparcie krzesła powinno być tak wyprofilowane, aby siedząca na nim osoba mogła bez problemu oprzeć o nie plecy. A im oparcie jest wyższe, tym wygodniej siedzi się na krześle. Warto jednak pamiętać, że stół otoczony krzesłami z bardzo wysokimi oparciami wygląda dość ciężko i optycznie zmniejsza pomieszczenie. Ponadto takie oparcia nie zachęcają do korzystania ze stołu między posiłkami. Optymalnym rozwiązaniem wydają się więc być krzesła z oparciami wystającymi około 20 cm ponad blat.

Wygodną wersją krzeseł są te z podłokietnikami, ale zajmują one więcej miejsca niż zwykłe. A kupując je, warto sprawdzić, czy podłokietniki nie będą przeszkadzały w przysunięciu krzeseł do stołu i czy się tam zmieszczą po wsunięciu.Taki niedrogi komplet to świetny prezent pod choinkę.


Pomożemy Ci się zadomowić i stworzyć ciepło rodzinnego ogniska dzięki przytulnej aranżacji. Zawsze masz wybór, a my dostosujemy się

do Twoich potrzeb! Powodzenia w meblowaniu!

ZOBACZ NASZĄ PEŁNĄ OFERTĘ STOŁÓW I KRZESEŁ

#meble #furniture #design #interiordesign #dom #home #interior #homedecor #poland #meblenazamowienie #wnętrza #meblenawymiar #mieszkanie #wood #wnetrza #drewno #style #wnetrze #kuchnia #furnituredesign #projektowaniewnetrz #dekoracje #shop #polska #inspiration #loft #stolarz #sypialnia #vintage #firmastolarskaNiedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Odzyskaj hasło