Masz mały przedpokój? Sprawdź, które meble mu nie służą!

person Napisany przez: YorkOnline list w: Aranżacje Inspiracje Meblowe dnia: favorite Odwiedzin: 395

Masz mały przedpokój? Sprawdź, które meble mu nie służą!

Problem małego przedpokoju to utrapienie wielu z nas. Kupując standardowe mieszkanie w bloku, niemal z góry skazujemy się na posiadanie małego korytarza, który potrafi przysporzyć wiele problemów aranżacyjnych. Dziś podpowiemy, jak urządzić mały przedpokój - które meble mu służą, a których na pewno nie należy wstawiać do małego korytarza?

Jak urządzić mały przedpokój?

Mały przedpokój to przestrzeń, które nie znosi wielkich, rozłożystych mebli. Wielka, trzydrzwiowa szafa o charakterze sypialnianym zdecydowanie nie służy małym wnętrzom, bo je przytłacza. Sprawa przedstawia się już zupełnie inaczej, gdy mamy do dyspozycji zgrzebne, lekko wyglądające zestawy, takie jak te:

Szafa Arti AR-17 Szafa Arti AR-05 Szafa z drzwiami przesuwnymi Idea ID-03
Szafa do korytarza z dużym lustrem Biała szafa z lustrem Szafa z drzwiami przesuwnymi


Lustra powiększające przedpokój

Są to szafy z wielkimi lustrami, które powiększają przestrzeń i rozświetlają ją. Dzięki temu, że są wyposażone w drzwi przesuwne, nie są kłopotliwe w użytkowaniu na małej przestrzeni. Są to meble odpowiednie również do tych korytarzy, które mają ciemne ściany i niewielki dostęp do światła słonecznego. Duże szafy o lustrzanych frontach są odpowiednie do małego przedpokoju również ze względu na monolityczność - dzięki nim, unikniemy wrażenia przeładowania bibelotami, z którym mamy do czynienia w sytuacji ustawiania w przedpokoju wielu różnych mebli i ozdobników. Gdy jeden mały przedpokój musi pomieścić kilka niewielkich mebli,z których każdy jest jakby z innego kompletu i jeśli dodatkowo umieścimy tam wiele ozdób, takich jak ramki na zdjęcia i małe stojaki na parasole, kinkiety i rośliny, wówczas pomieszczenie wyda się jeszcze mniejsze niż jest wynikałoby to z jego rzeczywistego metrażu.

Jak oświetlić mały przedpokój?

Mały przedpokój to miejsce, które powinno być dokładnie doświetlone. O ile salon i sypialnia to miejsca, w których pożądane jest posiadanie rozmiękczonego, przyćmionego oświetlenia, o tyle już w małym i niedoświetlonym przedpokoju takie słabe światło będzie sprawiało ponure wrażenie. Im mniejsza przestrzeń, tym lepiej powinna być doświetlona. Świetnie sprawdza się tutaj punktowe żarówki LED zawieszone na suficie.

Podręczne wieszaki

Wieszaki na ubrania i haczyki, na których można szybko zawiesić ubranie tuż po przyjściu do domu to niezwykle ważny element wyposażenia przedpokoju. Wielu właścicieli radzi sobie za pomocą szafy. Aby jednak ta była stale dostępna, musi być ciągle otwarta. A to nie wygląda już atrakcyjnie. Z tego powodu nadal dobrym rozwiązaniem jest posiadanie tradycyjnych wieszaków: stojących lub wieszanych na ścianie.

Wieszak do przedpokoju W 9001 Wieszak z lustrem do przedpokoju Orlando 03N Wieszak ścienny Hyga 07
Wieszak do przedpokoju Wieszak z lustrem Wieszak na ubrania do przedpokojuSzafka na buty z siedziskiem

Kolejny element, o którym należy koniecznie pomyśleć, urządzając przedpokój, to siedzisko. Zorganizowanie miejsca, na którym można usiąść w czasie zakładania butów jest niezwykle istotne dla komfortu zamieszkiwania w danym miejscu. Mimo to, wielu z nas decyduje się na zrezygnowanie z ustawienia w przedpokoju choćby małego stołka. Zdecydowanie, radzimy wybierać meble do przedpokoju tak, aby zarówno my, jak i nasi goście nie musieli manewrować w wąskim przejściu szukając jednego buta, na nodze mając pierwszy. Jest to istotna sprawa również wtedy, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Nawet jeśli wydaje nam się, że absolutnie nie ma już miejsca na żadne siedzisko w przedpokoju, spróbujmy podejść krytycznie do tego, co już znajduje się w korytarzu. Jeśli obecnie w przedsionku mamy kawałek pustej przestrzeni, która jest zarezerwowana wyłącznie dla butów, które ustawiamy bez ładu na podłodze, wówczas zdecydowanie warto zrezygnować z tego na rzecz szafki na buty z siedziskiem. Będziemy zaskoczeni, jak bardzo taki mebel wprowadza ład do pomieszczenia, a co za tym idzie - jak dobre sprawia na nas wrażenie.

Szafka na buty do przedpokoju Pik 0801 Szafka na buty do przedpokoju MAG 02 Przedpokój Inez
Szafka na buty z siedziskiem Wysoka i wąska szafka na buty Szafka na buty z wieszakiemPodsumowanie

Jak widać, mały przedpokój wymaga takiej samej staranności, jak salon lub kuchnia. Powinien być urządzony w sposób staranny, bo jest miejscem reprezentatywnym - w dużej mierze to właśnie widok przedpokoju decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie nasze gości odniosą podczas odwiedzin. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie oraz do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy chętnie doradzą Państwu, które meble do przedpokoju będą odpowiednie.Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Odzyskaj hasło