Urządzamy salon z ciemnymi meblami

person Napisany przez: YorkOnline list w: Porady - czyli jak wybrać meble idealne dnia: favorite Odwiedzin: 210

Salon to bardzo ważne pomieszczenie w domu, które pełni funkcję reprezentacyjną. Zaprasza się do niego gości, organizuje się w nim spotkania rodzinne oraz odpoczywa się po ciężkim dniu. Ponadto pokój ten odzwierciedla gust domowników. Salon możesz urządzić w wielu różnych stylach, wykorzystując połączenia mebli i dodatków o odpowiednich barwach. Jedną z możliwości są ciemne meble do salonu, które nadadzą mu elegancję i prestiż, co wzbudzi zachwyt u domowników i odwiedzających. Jak zaaranżować salon z ciemnymi meblami? Jaki kolor do salonu wybrać? Czy warto zdecydować się na czarny salon? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Ciemne meble w salonie aranżacje i najciekawsze połączenia

Aby zapobiec efektowi przytłoczenia, ciemne meble do salonu możesz połączyć z jasnymi kolorami. Wykorzystując jasne barwy na ścianach, podkreślisz dodatkowo estetykę ciemnych mebli, które zostaną w ten sposób wyeksponowane. Możesz wybrać ściany w kolorze bieli, beżu, écru lub zdecydować się na faktury czy tapety w podobnych odcieniach. Uniwersalną bazą będą także szare ściany. Poprzez delikatny kontrast stworzysz przytulne, ciepłe pomieszczenie, sprzyjające odpoczynkowi. Do takiego wystroju warto dodać drewniane elementy, które świetnie komponują się z ciemnymi meblami. W przypadku klasycznych mebli dobrze postawić na stonowane, pastelowe barwy.

Jaki kolor do salonu z ciemnymi meblami? Co wybrać oprócz beżu, bieli i écru?

Zamiast beżu, bieli i kremu możesz postawić na głęboko nasycone kolory, które podkreślą charakter ciemnych mebli oraz pozwolą uzyskać efekt eleganckiego, idealnie zaaranżowanego salonu. Do barw świetnie komponujących się z ciemnymi meblami zalicza się granat, grafit czy butelkowa zieleń. Jeśli szukasz mniej standardowego rozwiązania na kolor do salonu, możesz zdecydować się na energiczne odcienie, takie jak pomarańczowy, żółty czy musztardowy. Takie kolory znakomicie będą się komponować z nowoczesnymi, laminowanymi i błyszczącymi ciemnymi meblami. Zapewniają one mocny kontrast, dlatego możesz przemyśleć wykorzystanie ich wyłącznie na jednej ścianie, przy zachowaniu neutralnych barw na pozostałych. Ciekawym rozwiązaniem jest również położenie cegieł lub płytek cegłopodobnych na jednej ze ścian.

Jak urządzić czarny salon? Z czym łączyć czerń?

Jeśli zdecydowałeś się kupić czarne meble do salonu, musisz wybrać odpowiednie połączenie barw, które pozwoli Ci na optyczne powiększenie pomieszczenia oraz uzyskanie eleganckiej, harmonijnej aranżacji. Czarne meble świetnie prezentują się w otoczeniu jasnych kolorów, zostają podkreślone w przypadku kontrastujących, dynamicznych barw oraz tworzą spójną, stylową aranżację z ciemniejszymi odcieniami. Możliwości aranżacyjne są tak naprawdę nieograniczone. Możesz stworzyć szaro-czarny salon z żółtymi dodatkami. Inna opcja to czarno-biała kompozycja z wykorzystaniem dodatków z jasnego drewna. Możesz zdecydować się również na eleganckie połączenie czarnych mebli z drewnianymi akcentami i panelami na podłodze oraz stylowymi, czarnymi lub antracytowymi tapetami na ścianach.

Jak rozjaśnić salon z ciemnymi meblami?

Jeśli chcesz rozjaśnić salon z ciemnymi meblami, możesz wybrać jasne kolory ścian. Kolejna opcja to postawienie na jaskrawą, pastelową wykładzinę oraz na jasne tapety i zdobieniach. Na panelach może znaleźć się duży, jasny dywan, który będzie stanowił kontrast dla ciemnych mebli. Aby rozjaśnić pomieszczenie, możesz wykorzystać również ciemne meble do salonu z witrynami i przeszkleniami oraz ozdobne lustra. Pomocne będzie też odpowiednie oświetlenie, np. kinkiety, lampy biurkowe i lampy stojące. W przypadku dodatków możesz wybrać jaśniejsze zasłony, poszewki na poduszki, doniczki czy wazony. Jeżeli jesteś na etapie planowania aranżacji jeszcze przed rozpoczęciem budowy, możesz zastanowić się nad rozmiarami okien – im większe, tym więcej światła będzie padać do wnętrza.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień