Meble do salonu – styl minimalistyczny | Jakie wybrać?

person Napisany przez: YorkOnline list w: Aranżacje Inspiracje Meblowe dnia: favorite Odwiedzin: 1206

Wybieramy meble do salonu urządzonego w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny należy do najmodniejszych aranżacji wnętrzarskich. Cechuje go wysoka jakość wyposażenia, prostota, funkcjonalność i uporządkowana przestrzeń. Ograniczenie ilości elementów do minimum wprowadza do wnętrz ład i wrażenie harmonii. W pomieszczeniach, urządzonych w stylu minimalistycznym królują meble o prostych formach, bez żadnych udziwnień i dodatków. Wszelkie dekoracje są zbędne. Liczy się bowiem geometryczny kształt i niewyszukana kolorystyka. Jak wybrać meble do salonu zaaranżowanego w stylu minimalistycznym? Odpowiedź znajdziesz w poniższym poradniku.

Meble do stylu minimalistycznego - czym powinny się charakteryzować?

We wnętrzu w tym stylu bardzo ważna jest przestronna przestrzeń w której każdy element wyposażenia jest starannie zaplanowany. Nie ma tu przypadkowości, graciarni z nadmiarem przedmiotów, ale nie ma też nudy. Meble do salonu minimalistycznego powinny przede wszystkim być jak najwyższej jakości. To elementy wyposażenia o prostych, geometrycznych kształtach i w stonowanych, naturalnych barwach, takich jak biel, szarość, czerń czy beże i brązy. Komody, witryny, szafy czy ławy muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów, cechujących się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi, zaś komplety wypoczynkowe z funkcją spania powinny być eleganckie, proste i funkcjonalne.

Jakie komplety wypoczynkowe z funkcją spania?

Komplet wypoczynkowy to bardzo ważne miejsce w każdym salonie. Kanapa i fotele powinny cechować się prostą, elegancką linią, być wygodne i praktyczne. Bardzo dobrym wyborem są nowoczesne zestawy w skład których wchodzi sofa z funkcją spania i fotele. Kanapa powinna być wykonana z wysokiej klasy materiałów i wyróżniać się smukłą, delikatną linią bez zbędnych pikowań i dekoracji. Styl minimalistyczny wymaga prostoty i geometrii, a także precyzji wykonania i dbałości o najmniejszy detal dlatego komplet wypoczynkowy musi być elegancki i przełamywać surowy klimat wnętrza.

Komplet wypoczynkowy - tylko najwyższa jakość

Sofa musi być nie tylko elegancka, ale także funkcjonalna i wygodna. Gwarancję komfortowego użytkowania dają sprężyny faliste i pianka, które zastosowano w siedziskach. Najlepiej jest gdy poduchy mają wkład z pianki lub silikonu, co jest gwarantem wygodnego podparcia dla pleców. Konstrukcja szkieletu z płyty wiórowej i tarcicy iglastej zapewnia stabilność i wytrzymałość na lata. Komplet wypoczynkowy z funkcją spania to bardzo dobry wybór do wnętrz, urządzonych w stylu minimalistycznym. Pamiętajmy jednak, aby był jak najwyższej jakości.

Sprawdź najpopularniejsze meble w naszym sklepie:Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień