Jak poradzić sobie z brakiem miejsca w bloku – czyli odrobina o aranżacji małych powierzchni!

person Napisany przez: YorkOnline list w: Porady dnia: favorite Odwiedzin: 588

Niektórzy nie zdają sobie sprawy ile trudu i wysiłku zajmuje umeblowanie mieszkanka w bloku, np. o 35 m2. Metraż pozostawia wiele do życzenia, jednak dla niektórych jest to upragniony kącik dla siebie. Meblując niecałe 40 m2, problemem nie jest tylko wniesienie mebli po schodach czy brak windy. Istotne jest aby jak najlepiej przemyśleć i wykorzystać przestrzeń użytkową.

Jakie kolory wybrać?

W małych pomieszczeniach lepiej sięgnąć po jasne i ciepłe kolory, np. biel, delikatna szarość czy beż. Te odcienie pozwolą powiększyć optycznie mieszkanie, a za razem wpływają na jego przytulność. Jeśli lubisz zaszaleć z kolorami, pozwól im się prezentować na dodatkach a nie na ścianach. Wiedziałeś, że kolor ścian wpływa na Twoje samopoczucie? Dla przykładu, czerwone ściany przytłoczą Cię i możesz być bardziej nerwowy. Mimo, że będziesz sobie wmawiać, że to nie działa. Tak, to niestety działa! Kolor czerwony powinieneś stosować rozważnie. Jeśli tak bardzo pragniesz wyeksponować go na ścianach, ogranicz się tylko do jednej ściany. Zapewniam Cię, że wyjdziesz na tym korzystniej i będziesz się czuć dobrze. Mimo, że ciemne kolory ścian będą świetnie kontrastować z jasnymi meblami, pomniejszają optycznie pomieszczenie.

Kocham bibeloty i ozdoby – gdzie je postawić ?

Niestety jeśli jesteś ogromnym miłośnikiem ozdób i figurek itd. musisz się niestety opamiętać. Im więcej rzeczy ustawisz w pomieszczeniu, tym więcej miejsca zajmiesz a mieszkanie będzie się wydawać zaniedbane i zagracone. Obecnie panuje minimalizm i warto się tego trzymać. Kilka ramek ze zdjęciami czy pamiątki z różnych zakątków świata w zupełności wystarczą.  Warto także zainwestować w lustra. One bez wątpienia powiększają optycznie wnętrze. Idealnym pomysłem są lustra w drzwiach bądź nad komodą. Naszym przykładem jest wspaniała Florencja od Taranko.

Innym pomysłem na ozdoby do małego wnętrza, mogą być także różnego rodzaju światła. Jedni są zwolennikami lamp stojących, inni kinkietów ściennych a inni małych stojących np. na komodzie. 

I coś, co lubimy najbardziej - jakie meble wybrać ?

W kwestii mebli jest to trudny wybór. Wolisz postawić na funkcjonalność, wygląd czy rozmiar ?  Każdy warunkuje swoje zakupy według innych kryteriów. Poniżej zaproponuje Ci kilka opcji do sypialni i salonu.    
Jeśli nie chcesz zrezygnować z dużego łóżka 160 czy nawet większego, z pomocą przychodzi antresola. To idealne rozwiązanie do małych, ale wysokich wnętrz. Proponuję tutaj łóżko do samodzielnego montażu Blanco, aby bez trudu złożyć meble już na górze. Nie musisz się martwić o to czy łóżko w całości Ci się zmieści na górę oraz czy przede wszystkim nie będzie problemu z wniesieniem. Blanco możesz zakupić na naszej stronie tutaj:


Łóżko Blanco

Meble do sypialni Blanco

Do łóżka proponuję komodę i szafki nocne. Sypialnia z antresolą to przyjemne i ostatnio bardzo popularne rozwiązanie dla małych metraży. Sprawdź Sam! Natomiast jeśli masz do zagospodarowania więcej miejsca, proponuję dużą szafę, która pomieści Twoją garderobę oraz inne potrzebne rzeczy jak np. ręczniki czy pościel.

Meble do sypialni Blanco ML Meble


Innym pomysłem może być szafa Paris z wieloma lustrami lub szafa Dome, jeśli ktoś nie lubi  luster.

Szafa Paris
* Szafa Paris

Szafa Dome
* Szafa Dome

Blanco to świetny system nie tylko do sypialni, ale także do salonu.     
Zobacz poniżej!

Pokój dzienny Blanco

Alternatywą może być Wave.

Pokój dzienny Wave

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Odzyskaj hasło