Szafki nocne i stoliki do łóżka - idealne na drobiazgi

person Napisany przez: YorkOnline list w: Porady - czyli jak wybrać meble idealne dnia: favorite Odwiedzin: 356

Szafka nocna, zapomniana przez wiele osób, znów wraca do łask. I nic dziwnego, bo jest ona funkcjonalna. Wiele osób lubi odpoczywać w łóżku: słuchając radia, czytając książkę czy przeglądając gazetę. Inni z kolei lubią mieć pod ręką szklankę wody czy okulary. Szafka nocna to mebel, który pozwala na przechowywanie różnych drobiazgów, które są zawsze pod ręką. A będąc w stanie senności rzadko kiedy chce nam się szukać jakiś przedmiotów - lepiej by były one łatwo dostępne.

Jaką szafkę nocną wybrać?

Producenci mebli oferują najróżniejsze typy szafki nocnej: retro, glamour, nowoczesna, lustrzana, wenge, skandynawska, w stylu PRL. Najważniejsze, by pasowała do naszego gustu, a także całej aranżacji pomieszczenia. Nie ma problemu mu znaleźć mebel tradycyjny w swojej formie (jak szafka nocna drewniana), czy bardziej nowoczesny i designerski. Wielbicielom wnętrz minimalistycznych przypadnie zapewne do gustu szafka nocna biała. Wybierając stolik do łóżka, należy jednak kierować się nie tylko wyglądem, ale także naszymi potrzebami oraz funkcjonalnością mebla. Nie bez znaczenia jest także materiał z jakiego zostały wykonana. Popularnością cieszy się oczywiście drewno, jak dąb, które cechuje się wytrzymałością i szlachetnym wyglądem.

Jaka wysokość szafki nocnej?

Aby szafka nocna była wygodna w użytkowaniu, jej blat powinien być na tej samej wysokości co łóżko lub minimalnie od niego wyższy. Zapewni to komfort korzystania z mebla z pozycji leżącej. By sięgnąć po jakiś przedmiot, nie trzeba się podnosić, wystarczy sięgnąć ręką w stronę blatu. Dlatego też, kupując szafkę nocną, warto sprawdzić najpierw wysokość łóżka, a następnie poszukać mebla o zbliżonej wysokości.

Stolik do łóżka czy szafka nocna z szufladami?

Myśląc o meblu, który znajdzie się przy naszym łóżku, mamy dwie opcje: sięgnąć po stolik lub szafkę nocną. W niektórych przypadkach stolik może być opcją wystarczającą: zwłaszcza, jeśli osobie zależy jedynie na łatwym dostępie do takich przedmiotów jak budzik czy okulary. Spokojnie zmieszczą się one na blacie. Ale nocna szafka z szufladami daje dużo więcej możliwości. Można w niej ukryć dodatkowe przedmioty: ciepłe skarpetki czy zestaw chusteczek. Szafki mogą stać się miejscem przechowywania najróżniejszych drobiazgów, które zawsze będą w zasięgu ręki, a jednocześnie pozostaną ukryte przed wzrokiem innych, pozwalając na zachowanie porządku.

Jaka powinna być szafka nocna: czarna, biała, kolorowa, prosta w formie, a może designerska?

Warto swój wybór dokładnie przemyśleć, uwzględniając aranżację wnętrza. Chodzi o to, by całość harmonijnie się uzupełniała. Dobrze także zadbać o to, by mebel pochodził od sprawdzonego producenta, np. York Meble. Szafka nocna z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie i pomoże lepiej zorganizować rytuały związane ze snem i wstawaniem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Odzyskaj hasło