Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

person Napisany przez: YorkOnline list w: Aranżacje Inspiracje Meblowe dnia: favorite Odwiedzin: 40

Aranżacja małego pokoju młodzieżowego nie musi sprawiać problemów. Wystarczy dobrze przemyślany projekt, aby taka przestrzeń pozwalała zarówno na codzienny relaks, zabawę, jak i efektywną naukę. Jak urządzić mały pokój młodzieżowy? Podpowiadamy, jakie wybrać meble do małego pokoju nastolatków!

Meble do małego pokoju dla nastolatków

Meble młodzieżowe i różne dodatki, które tworzą klimat, są niezbędne do urządzenia praktycznego wnętrza, w którym młody człowiek będzie miał możliwość odpoczynku i chęć do nauki. Jeśli pokój jest mały, zaaranżowanie go może wydawać się trudne, jednak przy odrobinie chęci, aranżacja niewielkiego pomieszczenia dla nastolatka będzie wyzwaniem, które dostarczy mnóstwo satysfakcji - i zakończy się sukcesem! Mały pokój młodzieżowy w bloku czy na poddaszu domu może być nowoczesny, wygodny i funkcjonalny, a przy tym nadal można zachować w nim sporo przestrzeni.

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

W pierwszej kolejności porozmawiaj ze swoim dzieckiem i zapytaj, jakie elementy w pokoju będą dla niego niezbędne. Biurko, pojemna szafa, wygodne łóżko czy kilka półek na ścianie będą z pewnością zaliczały się do kategorii must-have. W końcu ma to być miejsce, w którym nastolatek ma czuć się komfortowo.W małym pokoju nie ma jednak miejsca na zbyt wiele, często niepotrzebnych przedmiotów. Nie ma to zresztą nawet większego sensu – lepiej wybrać meble funkcjonalne i pojemne, w których można też schować niezbędne rzeczy, niż zagracać pokój akcesoriami, które i tak będą używane rzadko, a przy tym będą niepotrzebnie zabierać przestrzeń. Urządzając pokój dla nastolatka rozważ też nowoczesne rozwiązania. Zdecyduj się np. na proste formy – stawiaj na meble o prostej konstrukcji, które będą wyglądać na lżejsze, co pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Ponadto proste formy są uniwersalne. Jeśli za jakiś czas będziecie chcieli zmienić aranżację pokoju, wystarczy skupić się na detalach - proste meble nadal będą do niego pasować!

Pokój młodzieżowy – sprytne sposoby na urządzenie

Maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie wbrew pozorom dają niewielkie pomieszczenia, pozwoli cieszyć się ich pełną funkcjonalnością, a przy tym swobodą poruszania się. Wielofunkcyjne meble czy szafa do małego pokoju nastolatka to sprytny sposób na aranżację wnętrza. Jakie jeszcze sposoby sprawdzą się dobrze na niewielkiej przestrzeni?

Wybierając meble, zwracaj uwagę na to, by nie miały one dużych gabarytów, ale aby przy tym były pojemne. Szafa z mnóstwem półek, wieszaków czy szuflad zmieści wiele rzeczy: ubrań i akcesoriów. Dzięki szufladom i półkom segregacja rzeczy będzie banalnie prosta, a tym samym będzie do nich łatwy dostęp. Jeśli pokój jest dość wysoki, warto wykorzystać również wysoką szafę! Na jej górnych półkach można przechowywać ubrania i przedmioty, po które sięga się sporadycznie. Dzięki temu jedna, wysoka szafa może pełnić funkcję szafy i komody, a także pomóc zaoszczędzić sporo miejsca. Możesz wybrać też biurko do małego pokoju z nadstawką lub z pojemną szafką na zeszyty i podręczniki. Kolejnym rozwiązaniem będzie piętrowe łóżko. Modnym i praktycznym rozwiązaniem jest również piętrowe łóżko, pod którym umieszczone jest biurko. Te dwa, najbardziej strategiczne meble młodzieżowe, zajmujące najwięcej miejsca, mogą zostać sprytnie ulokowane w taki sposób, by jak najlepiej pełniły swoją funkcję, a przy tym nie zabierały przestrzeni.

Pomysł na mały pokój młodzieżowy

Pomysłów na aranżację małego pokoju dla nastolatka jest co najmniej kilka. Urządzając pokój młodzieżowy wybieraj jasne, proste meble - dodatki zredukowane do minimum zapewnią poczucie estetyki i porządku, a przy tym rozjaśnią wnętrze. Ściany pomaluj na pastelowe kolory, a jeżeli nastolatek nie lubi tego typu kolorystyki, postaw na biel, dzięki której pokój będzie wyglądał na większy. Meble powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Właśnie takie znajdziesz na www.york-meble.pl. Do nowoczesnych wnętrz możesz wybrać naszą podświetlaną kolekcję mebli.

Jak umeblować mały pokój młodzieżowy?

Mały pokój młodzieżowy może być przytulny i praktyczny, a przy tym mieć sporo miejsca do swobodnego poruszania się. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób go umeblujesz. Mały pokój młodzieżowy z łóżkiem piętrowym, biurkiem w szafie czy metalowym biurkiem, a także mały pokój młodzieżowy z białymi meblami to pomysły, które sprawdzą się zawsze. Stawiaj na lekkie konstrukcje w jasnych kolorach i minimalizm – to przepis na sukces!

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Mały pokój młodzieżowy warto urządzić w wersji minimalistycznej: łóżko, szafa i biurko powinny być dobrane w taki sposób, by zapewniały jak najwięcej powierzchni użytkowej, a same w sobie zabrały jak najmniej miejsca. W małym pokoju doskonale sprawdzi się także szafa na wymiar – np. na całą długość lub przynajmniej większość ściany. Szafę możesz umieścić również na drugiej ścianie – w takim przypadku doskonale sprawdzi się szafa na całą wysokość ściany. Wybierz też podwyższone łóżko z szufladami pod spodem: można w nich przechowywać pościel i inne drobiazgi, dzięki czemu w pokoju będzie panował porządek.

Jak urządzić bardzo mały pokój młodzieżowy?

Bardzo mały i wąski pokój młodzieżowy to cecha charakterystyczna mieszkań w blokach. Jak urządzić to pomieszczenie, jeśli jest bardzo małe? Naprawdę małe przestrzenie wymagają ambitnych i przemyślanych rozwiązań. W takim przypadku znów sprawdzą się meble wielofunkcyjne, a także ich modyfikacje, aby nawet najmniejszy pokój młodzieżowy był funkcjonalny, przytulny i oryginalny!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień