Dwie sofy w salonie – czy to dobry pomysł?

person Napisany przez: YorkOnline list w: Porady - czyli jak wybrać meble idealne dnia: favorite Odwiedzin: 74

Aranżacja salonu wymaga podejmowania wielu ważnych decyzji. Trzeba określić styl i kolorystykę, rodzaj i design mebli, ilość i charakter dodatków itd. Jednym z ważniejszych dylematów jest wybór narożnika, kanapy lub dwóch sof. Czy warto wybrać dwie kanapy w salonie? Jak zaaranżować salon z dwoma kanapami? Jakie są przykładowe aranżacje z wykorzystaniem więcej niż jednej kanapy? Zachęcamy do lektury naszego artykułu, aby przekonać się, czy wybór dwóch sof jest dobrym pomysłem.

Dlaczego warto ustawić dwie kanapy w salonie?

Ustawienie dwóch kanap w salonie ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki temu zyskujesz bardzo dużo miejsca do relaksu. Każdy będzie mógł wygodnie rozsiąść się na jednej z dwóch kanap, by rozkoszować się zasłużonym odpoczynkiem. Co więcej, jedna z sof lub obie mogą być wyposażone w funkcję spania, co dodatkowo zwiększy funkcjonalność takiego rozwiązania. Dwie kanapy w salonie to również ciekawa alternatywa dla popularnego narożnika. Za ich pomocą stworzysz wyjątkową, mniej standardową aranżację, która z pewnością zachwyci domowników i gości. Dwie sofy pozwalają stworzyć lżejszą optycznie, nieprzytłaczającą przestrzeń. Nie można też zapomnieć o tym, że są one bardziej mobilne, co zwiększa możliwości aranżacyjne oraz ułatwia sprzątanie.

Dwie kanapy w salonie – jak je ułożyć, aby uzyskać funkcjonalny i estetyczny efekt?

Decydując się na dwie kanapy w salonie, musisz przemyśleć to, jakie będzie ich ułożenie. Możesz zdecydować się na dwie sofy naprzeciwko, po przeciwnych ścianach pomieszczenia, co pozwala na złapanie kontaktu wzrokowego z gośćmi. Sofy możesz ułożyć również w rogu w kształt litery L i ze stolikiem kawowym znajdującym się pośrodku. Kanapy możesz też ustawić przy dwóch prostopadłych ścianach. Podczas planowania ich ułożenia warto wziąć pod uwagę nie tylko aspekt estetyczny, ale także praktyczny. Zaaranżuj przestrzeń tak, aby zachować odpowiedni odstęp mebli od siebie oraz przeznaczenie poszczególnego modelu.

Na przykład sofa z funkcją spania musi być ustawiona w taki sposób, aby jej rozłożenie nie sprawiało żadnego problemu. Ułożenie kanap zależy również od wielkości pomieszczenia. W większym salonie możesz stworzyć strefę relaksu poprzez rozmieszczenie sof prostopadle do siebie, przy stoliku kawowym i telewizorze oraz pozostawienie wystarczającej ilości miejsca na duży stół jadalniany w drugiej części salonu. Jeśli chodzi z kolei o dwie sofy w małym salonie, dobrym pomysłem będzie ułożenie ich prostopadłe ze stolikiem w środku. Inna opcja to dwie sofy ułożone równolegle ze stolikiem kawowym między nimi.

Jak zaaranżować salon z dwoma kanapami? Jakie kanapy wybrać?

Jeśli chcesz zaaranżować salon z dwoma kanapami, musisz uwzględnić również to, jakie modele wybierzesz i w jakich odcieniach. Jedną z opcji jest postawienie na takie same kolory i ten sam model. Możesz wybrać meble z jednej kolekcji, ale o różnych wymiarach, np. kanapę trzyosobową i dwuosobową. Inna opcja to różne odcienie tapicerki, np. lawendowy i srebrny. Możesz wybrać stonowane, neutralne barwy lub ustawić dwie sofy w salonie o kontrastujących kolorach, np. musztardowym i ciemnozielonym.

Dla odważnych osób ciekawym rozwiązaniem będzie wybranie sof wykonanych w różnych stylach, np. retro i glamour lub skandynawskim i industrialnym. W takiej sytuacji potrzebny jest jednak dobry zmysł, który sprawi, że całość będzie prezentować się elegancko i szykownie. We wnętrzu z dwoma różnymi sofami potrzebne będą odniesienia do obu stylów, tak aby jedna sofa nie była odosobniona w otoczeniu innego, dominującego stylu.

Dwie sofy w salonie – inspiracje i ciekawe połączenia

Jeśli chodzi o dwie sofy w salonie, inspiracji jest bardzo dużo, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Przykładowe połączenie to wybranie paneli na podłodze w jasnym kolorze, pomalowanie ścian na biało oraz ułożenie sofy w miodowym kolorze i sofy w ciemnoszarej barwie. Uzupełnieniem takiej aranżacji będą beżowe i szare dodatki. Kolejna inspiracja opiera się na szarym tle, na którym wyróżnia się jasnoszara i granatowa sofa.

Podkreśleniem tego połączenia będą lustra, srebrne i kobaltowe dodatki oraz szklany stolik. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także postawienie na delikatne écru na ścianach oraz jasnobrązowe panele. Na takim tle możesz ustawić dwie musztardowe sofy, które będą otoczone metalowymi dodatkami i kwiatami. Jak inaczej zaaranżować salon z dwoma kanapami? Możesz wyłożyć na podłodze jasne panele platynowe, pomalować ściany na biało, ułożyć w centrum dwie szare kanapy oraz wybrać stylowe dodatki z mosiądzu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień