Jakie biurko wybrać dla dziecka

person Napisany przez: YorkOnline list w: Porady - czyli jak wybrać meble idealne dnia: favorite Odwiedzin: 791

Wracamy do szkoły, czyli jakie biurka wybrać dla dziecka.

Wakacje to piękny czas odpoczynku i regeneracji. Wielu z nas może nabrać sił i naładować energię na cały rok. Powoli sierpień się kończy i już niedługo nasze pociechy wrócą do szkoły. (Mamy nadzieję.) Zatem jak się przygotować na nowy rok szkolny? W tym artykule dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę wybierając biurko dla Twojego dziecka.

Niewątpliwie biurko w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym to bardzo ważny element. To na nim będzie się najwięcej działo... Odrabianie lekcji, czytanie, pisanie, tworzenie i nie tylko. Dlatego tez ważne jest aby dopasować je w stosunku do potrzeb indywidualnych dziecka.

Jakie biurko do pokoju dziecięcego ?


Na początku warto zatrzymać się przy wysokości mebla. W początkowej nauce (tzn. 6-7 lat dzieci), polecamy wybrać małe biurko o wysokości mierzącej ok. 55-70 cm. Gdy tylko dziecko urośnie powyżej 130 cm wzrostu, trzeba to biurko wymienić. Jednak jest rozwiązanie! Warto zainwestować w biurko z regulacją wysokości lub montowane na ścianie.


biurko metalowe b 120 biurko b 168 biurko story so-03
Biurko metalowe B-120 Biurko B-168 Biurko Story SO-03
Czy blat biurka dla dziecka ma znaczenie ?

Oczywiście, że tak! Szerokość biurek dla dzieci rozpoczynającym naukę wystarczają mniejsze blaty. Warto jednak zadbać o głębokość. Należy tu uwzględnić odległość monitora od twarzy pociechy. Optymalną odległością będzie 50 cm, dlatego blat powinien mieć co najmniej taką głębokość. Biurka młodzieżowe natomiast najczęściej są projektowane podobnie do biurek dla dorosłych. Ich szerokość powinna wynosić w granicach 80-90 cm, a długość 130-160 cm. Jeśli Twoje dziecko nie pracuje na laptopie a na komputerze stacjonarnym, warto pomyśleć o biurku z wysuwaną szufladą. Dzięki temu dziecko będzie przyjmowało naturalną pozycję ciała, a jego dłonie będą swobodnie układać się na klawiaturze.
Biurko duże z półką pireus Biurko duże z szufladami Pireus Biurko Mikołaj
Biurko duże z szufladą Pireus Biurko duże z szufladami Pireus Biurko Mikołaj
Biurko na wymiar u stolarza.

Jest to niewątpliwie świetne rozwiązanie w przypadku niestandardowych lub niewielkich wnętrz. W naszych salonach stacjonarnych wykonamy takie biurko z przyjemnością.Czy ustawienie biurka ma znaczenie ?

Jasne, że ma. Warto ustawić biurko w miejscu z dobrym światłem, a najlepiej z naturalnym oświetleniem. Mamy tutaj na myśli strefę przy oknie. Warto jednak nie ustawiać go na wprost, a bokiem. To pozwoli na zagospodarowanie ściany nad biurkiem. Możemy zaproponować półki na książki lub tablicę korkową.

Więcej niezbędnych informacji otrzymasz u naszych sprzedawców lub na infolini interenetowej.
Zapraszamy do kontaktu.

#biurko #biurkodopokojudziecięcego #biurkodladziecka #biurkoprzyoknie #biurkowpokojudziecięcym #biurkodonauki #szkoła #powrótdoszkołyNiedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień